O firmie

Z Górnej Austrii na całym świecie

ETA specjalizuje się w produkcji systemów grzewczych na biomasę, tj. kotły na drewno, pellet i zrębki drzewne. Najnowocześniejsza technologia połączona z naturalnie rosnącymi zasobami.

ETA to wydajność

Technicy opisują wydajność grzejnika grecką literą η, która jest wymawiana „eta". Kotły ETA to więcej ciepła przy mniejszym zużyciu paliwa, przyjazne dla środowiska i w oparciu o zrównoważony rozwój.

Drewno: stare, ale dobre

Drewno jest naszym najstarszym paliwem - i najnowocześniejszym: między otwartym ogniem przed jaskinią a nowoczesnym kotłem na biomasę istnieje długa historia. W połowie XX wieku na krótko spadła liczba systemów grzewczych na drewno. Olej był nowym szumem w ogrzewaniu. Ein kurzes Inter mezzo im Vergleich zur Beständigkeit von Holz. Dziś wiemy, że ogrzewanie paliwami kopalnymi nie ma przyszłości. Przyczynia się do globalnego ocieplenia i szkodzi środowisku. Nie ma też długoterminowego bezpieczeństwa dostaw, ponieważ surowców kopalnych jest coraz mniej, nie rosną ponownie, a w niektórych przypadkach pochodzą z regionów niestabilnych politycznie. Z kolei drewno to tani, lokalny, odnawialny surowiec, który podczas spalania nie zanieczyszcza klimatu. Nic dziwnego, że ogrzewanie drewnem kwitnie!

Komfort z wieloma komponentami

Firma ETA z Górnej Austrii projektuje i buduje nową generację kotłów opalanych drewnem od 1998 r. Są pełne opatentowanych technologii i najnowocześniejszej technologii sterowania, a jednocześnie są bardzo łatwe w użyciu. Produkty ETA są tak popularne na całym świecie ze względu na ich wygodę i wydajność. Z mocą produkcyjną do 35 000 kotłów rocznie i ponad 80 % kontyngentem eksportowym na całym świecie, ETA jest jednym z wiodących producentów kotłów na biomasę.

Kupujesz więcej niż jeden kocioł

Każdy, kto wybiera kocioł na drewno lub pellet firmy ETA, stawia na zrównoważony rozwój. I to nie tylko paliwem. ETA pokazuje odpowiedzialność na całej linii. Stwarza to trwałe miejsca pracy w regionie. Ponad 400 pracowników w Hofkirchen an der Trattnach znajduje doskonałą pracę warunki - m.in. stołówka domowa, jasne hale montażowe i magazynowe, sale fitness oraz sauna. I darmowa energia stacja paliw zasilana z własnego systemu fotowoltaicznego. Obejmuje to również całe zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną, a tym samym pozwala zaoszczędzić około 230 ton CO2 na rok.